Všezaodvoz.cz

Category:
Category:

Product Description

Darujte věci, které již nepotřebujete! Za odvoz!

Všezaodvoz.cz je ojedinělý projekt, založený v červenci 2010, jehož cílem je vytvořit spojení mezi lidmi, kteří chtějí za odvoz, tedy zdarma, darovat již nepotřebné a těmi, kteří naopak za odvoz něco shánějí. Server tedy neslouží k inzerci zboží ke koupi a prodeji.

Cíle projektu

  • Vytvořit bezplatný trh mezi nabízejícími a poptávajícími výhradně za odvoz.
  • Podpořit tento druh skutečné recyklace. Dle následujícího odkazu sice Češi produkují nejméně odpadu na hlavu v EU, ale recyklují skoro nejméně (pouze 2%) komunálního odpadu. Chceme snížit velké množství stále využitelných věcí či materiálů končících ve velkoobjemových kontejnerech.
  • Podpořit kutilství a soběstačnost skrz větší dostupnost materiálů a zboží, pro ty, kteří raději tvoří či přetvářejí než koupí již hotové.
  • Podpořit začínající či méně majetné rodiny a osoby jakou jsou studenti, senioři a jiné méně či stěží vydělávající osoby – nábytek, spotřebiče, literatura, vybavení domácnosti, oblečení.
  • Podpořit chovatele i zvířata skrz efektivní způsob darování mláďat či již vzrostlých zvířat, popřípadě všeho, co s nimi souvisí.

Více informací na: https://vsezaodvoz.cz/