Česká asociace překážkových sportů

Category:
Category:

Product Description

Česká asociace překážkových sportů (ČAPS) je nezisková organizace zastřešující extrémní překážkové závody v České republice.

ČAPS byla založena aktivními OCR závodníky z rostoucí potřeby poskytnout rozšiřující se komunitě tohoto mladého a progresivního sportu zázemí a opěrný bod, na který se mohou obrátit v jakékoliv záležitosti týkající se překážkových závodů.

ČAPS funguje primárně jako prostředník komunikace mezi nadnárodními OCR federacemi (FISO – Fédération Internationale de Sports d’Obstacles, EOSF – The European obstacle sports Federation) a českými závodníky, které reprezentuje.

 

OCR – obstacle course racing, neboli překážkové závody

V rámci této činnosti komunikuje s organizátory závodů, zajišťuje tvorbu a udržování kvalitativních, technických i bezpečnostních standardů, zprostředkovává kvalifikace na mezinárodní šampionáty a vytváří oficiální reprezentační tým. Vedle toho aktivně šíří povědomí o OCR v médiích, státních i nestátních sportovních organizacích i v široké veřejnosti.

OCR sport je výjimečný svou velmi přátelskou komunitou závodníků a nadšenců, kterým dává ČAPS příležitosti ke vzájemnému porovnávání prostřednictvím různých žebříčků, oficiálního Mistrovství České republiky v OCR a dalších sportovních akcí. Mezi ambiciózní cíle patří v budoucnu také pořádání Mistrovství Evropy v OCR na českém území a spolupráce na zařazení OCR mezi olympijské disciplíny.

Více informací na: https://www.prekazkovysport.cz/

Related Communities