Na Ovoce

Category:
Category:

Product Description

Sloužíme jako komunitní platforma lidem, kteří chtějí zodpovědně využívat přírodní bohatství v podobě volně rostoucích ovocných stromů, keřů a bylinek.

Stává se vám, že na cestách po českém venkově projíždíte silnicí lemovanou řadou ovocných stromů, jejichž shnilé plody se hromadí v příkopech? Že ve městě narazíte na třešeň či moruši, o kterou se nikdo nestará, nebo dokonce na sad zarostlý k nepoznání? Už jste někdy česali ovoce ze stromu u cesty, a měli při tom nedobrý pocit, že děláte něco špatného? Zajímáte se o přírodu a její okolí? Rádi se zapojujete do obecně prospěšných aktivit? Chcete jíst zdravě? Neradi plýtváte?

Pokud jste si na některé z výše uvedených dotazů odpověděli kladně, jste na tom podobně, jako my. Všechny zmíněné a další otázky vedly ke vzniku iniciativy Na ovoce.

Donuceni životem ve městě a inspirováni německou organizací Mundraub a slovenskou Fruitmap jsme se rozhodli vybudovat v Čechách webovou základnu, fungující na podobných principech. Na ovoce slouží jako komunitní platforma lidem, kteří chtějí zodpovědně využívat přírodní bohatství v podobě volně rostoucích ovocných stromů, keřů či bylinek.

 

Více informací na: https://na-ovoce.cz/

Related Communities